Przewodnik obrączkowy cz. 6 – “Dlaczego obrączka z soczewką jest lepsza?”

Obalmy mity: 1. “Soczewka to tylko dodatek”
2. “Obrączki z soczewką nie da się grawerować”
3. “Soczewka – mimo, że daje wygodę, nie jest możliwa do zastosowania na wszystkich wzorach obrączek” – to z Waszych ust słyszymy często!
A więc poznajcie prawdę 😉

Zacznijmy od początku. Czym jest soczewka? Wiele par, które nas odwiedzają, wiedzą, że lepiej zamówić obrączki z soczewką, ale tak naprawdę nie wiedzą, dlaczego jest ona bardzo istotna.

 Obrączka to nie tylko symbol naszej miłości ale także, kiedy spojrzymy na to bardziej pragmatycznie, rzecz którą będziemy nosić przez lata. Patrząc z tej perspektywy bardzo istotne jest, by oprócz wyglądu, model, który wybierzemy, był przede wszystkim wygodny. Soczewka to nic innego jak swoiste uwypuklenie wewnątrz obrączki, które powoduje, że obrączka nie przylega całkowicie do skóry. Co to daje? Zmniejszone ryzyko odparzeń, łatwość przy zakładaniu, mniejsza odczuwalność pierścionka na palcu, wyższy komfort użytkowania!

Wracając do mitów: 

Mit nr 1: Czy zatem soczewka to tylko dodatek, za który trzeba dopłacić? Naszym zdaniem NIE!

Po pierwsze przy zamówieniu obrączek w naszych salonach soczewka jest gratis! 

Po drugie soczewka w obrączce potocznie nazywana jest klimatyzacją dla palca – a kto w obecnych czasach nie lubi takich udogodnień?

Mit nr 2! Przy zamówieniu obrączek w naszych salonach soczewka w obrączce nie wyklucza grawerowania daty, imion czy sentencji.

Mit nr 3! Jeśli już rozpoczęliście “wycieczkę” po salonach z biżuterią, by wyszukać swojej wymarzonej pary obrączek, to pewnie słyszeliście, że zastosowanie soczewki przy pewnych modelach nie jest możliwe. Jest w tym trochę prawdy ALE… ma to miejsce tylko w przypadku jeśli wycena jest podawana dla obrączki o niższej wysokości. Warto więc o to dopytać i zwrócić uwagę na ten aspekt.

Łask, Zduńska Wola, Sieradz – ZAPRASZAMY!

Zainteresował Cię ten wpis? Kliknij na Przewodnik obrączkowy odcinek 7: “Jaki profil obrączki jest dobry?” – i dowiedz się więcej.