Przewodnik obrączkowy cz. 7 – “Jaki profil obrączki jest dobry?”

Czy można kupić obrączki o złym profilu?! i TAK… i NIE…!

Półokrągłe, płaskie, wklęsłe, fazowane – czy coś to Wam mówi? Jeśli nie – wyjaśni to 7 część “Przewodnika obrączkowego Biżuterii Szyszka”;)

Spójrzcie jeszcze raz na powyższe zdjęcie. Widoczne są na nim 3 różne profile. Czy decyzja, KTÓRY PROFIL WYBRAĆ to tylko kwestia gustu? Według nas – NIE! Dlaczego?

Powód 1: Każdy z profili obrączki inaczej układa się na palcu. Coś podkreśla, coś tuszuje… Doradca obrączkowy widząc palce, wie, jaki profil najlepiej pasuje do danej dłoni. To trochę tak jak z makijażem, który zrobimy sobie sami lub który zrobi nam profesjonalna makijażystka. 

Powód 2: Dla wielu kobiet bardzo istotnym jest fakt, by obrączka pasowała do pierścionka zaręczynowego. I tutaj wiele zależy od kształtu pierścionka. By się przekonać musimy przymierzyć każdy z profili i na początku wybrać profil a następnie rodzaj zdobienia obrączki.

Powód 3: Dla wielu panów ważne jest, by ich obrączka przypominała klasyczną obrączkę ich rodziców. Z kolei panie często wolą nowoczesne płaskie wzory. Tu z pomocą znów przychodzi doradca obrączkowy, który jest w stanie zaoferować kilka pomysłów, dzięki którym małżonkowie mogą spotkać się “gdzieś pośrodku drogi” i osiągnąć kompromis. 

Wyróżniamy kilka profili obrączkowych: półokrągłe – nieśmiertelna klasyka, wklęsłe – oryginalny wybór, płaskie – nowoczesność , płaskie fazowane – profil najczęściej wybierany spośród naszych klientów, oraz profil wewnętrzny czyli soczewka (na ten temat pisaliśmy w 6. części przewodnika ;))

Niezwykle istotnym elementem jest także SZEROKOŚĆ i WYSOKOŚĆ obrączek. Są to parametry, które wpływają na cenę. Najczęściej wybierana szerokość obrączki przez przyszłe pary młode to 4, 5 i 6 mm.

Łask, Zduńska Wola, Sieradz – ZAPRASZAMY!

Zainteresował Cię ten wpis? Kliknij na Przewodnik obrączkowy odcinek 8: “Grawer? – ZA i PRZECIW” – i dowiedz się więcej.